✿آموزه های زندگی و زناشویی✿
✿،مسائل زناشویی ،تنظیم خانواده،پریود،نکات همسر داری✿
دیگر امکانات
آموزش طراحی سیاه قلم

هنر های تجسمی

www.artily.ir

دستگاه تناسلی مرد، تولید اسپرم ،سلول هایی كه می توانند به تخمك زن متصل شده، نوزاد را به وجود بیاورند، را برعهده دارد. همچنین این دستگاه هورمون های جنسی لازم برای تولید اسپرم و تكامل جنسی در دوران بلوغ را می سازد. اعضای تناسلی مرد از آلت تناسلی، بیضه و كیسه بیضه كه بیضه ها در آن آویزان هستند، تشكیل می شوند.

در ادامه...

 

 

دستگاه تناسلی مرد، تولید اسپرم ،سلول هایی كه می توانند به تخمك زن متصل شده، نوزاد را به وجود بیاورند، را برعهده دارد. همچنین این دستگاه هورمون های جنسی لازم برای تولید اسپرم و تكامل جنسی در دوران بلوغ را می سازد. اعضای تناسلی مرد از آلت تناسلی، بیضه و كیسه بیضه كه بیضه ها در آن آویزان هستند، تشكیل می شوند.

هر بیضه حاوی لوله های سمینیفر است كه اسپرم می سازند. اسپرم در اپیدیدیم )یك لوله پیچ در پیچ كه پشت هر بیضه قرار دارد، نگهداری می شود. یك لوله دیگر به نام وازدفران، هر اپیدیدیم را به یك مجرای انزالی وصل می كند كه این مجرا خود به پیشابراه وصل می شود. سه غده یك جفت غده ساخت منی و غده پروستات(، مایعاتی را ترشح می كنند كه وظیفه انتقال و تغذیه اسپرم را برعهده دارند؛

 این ترشحات همراه اسپرم، مایعی به نام مایع منی را تشكیل می دهند. در طول فعالیت جنسی، بافت نعوظی آلت تناسلی، پر خون شده، آلت تناسلی را دراز و سفت می كند تا بتواند وارد مهبل زن شود. در هنگام ارگاسم، انقباضات عضلانی مایع منی را از طریق هر وازدفران به طرف پیشابراه و خارج از آلت تناسلی می رانند.


 


آلت تناسلی:
 


درحالت عادی آلت تناسلی كوچك و شل می باشد ولی پس از تحریك شدن بدلیل جمع شدن خون در رگهای آن به حالت نعوظ در می آید.حالت نعوظ حالتی است كه آلت بزرگ و سفت می شود.اندازه آلت مردان د رحالت نعوظ بین 13 تا 18 سانتی متر می باشد.این عضو در مردان به صورت استوانه ای شكل می باشد كه از 3 بافت تو درتو تشكیل شده.این بافتها اسفنجی شكل هستند و درواقع مانند جك های بادی عمل مكنند به اینصورت كه حاوی سلول هایی می باشند كه در هنگام تحریك جنسی ،با ارسال پیام عصبی و ترشح هورمون های خاص در بخش استوانه ای آلت آب را به خود جذب می كنند و مانند بادكنك های پر از آب به هم فشار آورده و سبب خیزش و نعوظ آلت تناسلی می شوند و بحث درباره این سلول ها تخصصی می باشد پوست آ لت هم كاملآً قابل كشش است
 


كیسه بیضه( Scortum )
 
این عضو از بسیاری مخازن خون و اسپرم تشكیل شده و در واقع كار اصلیش تنظیم حرارت بیضه ها میباشد.بطور معمول در آقایون دو بیضه وجود دارد و به طور طبیعی بیضه سمت چپ بالاتر از بیضه سمت راست است .كیسه بیضه از ماهیچه هایی تشكیل شده كه در هنگام گرما شل میشوند و بین بیضه و بدن فاصله می اندازند و در هنگام سرما هم جمع شده و بیضه ها رو به بدن میچسبونن.بدن انرژی زیادی رو صرف ثابت نگه داشتن دمای این منطقه میكند .

بیضه ها:
 
عمل اصلی آنها تولید اسپرم می باشد.با فرا رسیدن زمان بلوغ، ساخت مداوم اسپرم در بیضه ها با سرعت حدود 125 ‌میلیون اسپرم در روز شروع می شود. اسپرم ها در اطراف دیـواره های لوله های سمینیفر تكامـل پیـدا مــی كنند و دم های آنها كه آنها را قادر به شنا كــردن مـی كـنند، بـه سمت مركز لوله ها قرار می گیرند. اسپرم بالغ در یك لوله پیچ در پیچ به نام اپیدیدیم كه پشت هر بیضه قرار دارد، نگهداری می شود. سرانجام اسپرم ها یا در طی فعالیت جنسی با انزال بیرون می روند و یا به داخل بدن بازجذب می شوند. در این بخش هورمونهایی مثل تستسترون، هورمون ابتدایی مردانه ، و اسپرمهای ناآماده تولید می شود.درون بیضه توده عظیمی از لوله كه Seminiferous Tubules یا لوله منی ساز وجود دارد.

 

سه غده (دو غده ساخت منی و یك غده پروستات):
 


مایعاتی را ترشح می كنند كه وظیفه انتقال و تغذیه اسپرم را برعهده دارند.
 
غده Bulbourethral
 
كه در ابتدای برانگیختگی آب را فراهم می كند تا لوله برون ریز از اسیدها و مواد ادراری پاكسازی بشود.این آب درابتدا حاوی هیچ اسپرمی نیست ولی اگر بعد از یكبار انزال مایع منی همچنان در لوله باقی مانده باشد در دفعاتبعد می تواند اسپرمها را با خودش حمل كند.

(اپیدیدیم)Epididymis :

یه لوله قطور ماهیچه ای كه روی بخش پشتی بیضه خوابیده كه اسپرمها رو انبار میكند و با انقباض و انبساط اسپرم هارا به پروستات می رساندو در پروستات در مایعی به نام منی كه پروستات سازنده آن است غوطه ور می شوند این مایع دارای املاح و ویتامینها و مواد قندی زیادی است كه از خون گرفته شده است.اگر آمیزش جنسی و هر كاری كه سبب خروج منی شود انجام نگیرد این مایع و اسپرم ها به تدریج ازپوست جداره لوله های منی بر جذب خون می شود.

ماهیچه ای كه بین معقد وآلت تناسلی قرار داردو در واقع هم آلت و هم مقعدراكنترل میكند.

marrige.mihanblogtags: تصاویر آلت تناسلی مردانه, تشریح آلت تناسلی, تصویر آلت مرد, واژن, بیضه
شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۰ آرـــــش

*** Weblog Themes By Arash ***

امکانات

 

آرایشی و هنری زیبا زن
موضوعات وب